Sayfanda Paylaş...


REFORMER

İlk deneyimlediğinizde, dramatik bir değişikliğe neden olması bakımından REFORMER en çok bilinen pilates ekipmanlarındandır.

Pilatesin kurucusu Joseph PİLATES tarafından icat edilmiştir. Çerçevenin içinde tekerlekler üzerinde ileri geri hareket eden ve taşıyıcı olarak adlandırılan, düz bir platform bulunan yatak benzeri bir ekipmandır. Taşıyıcı, bir dizi yay ile retorerin bir ucuna bağlanır. Yaylar, çerçeve boyunca itildikçe veya çekildikçe farklı direnç seviyelerine sahip seçenekler sunar. Taşıyıcıda, uygulayıcıların taşıyıcıyı iterken ya da çekerken, kaymasını engelleyen omuz blokları vardır.

Yayların ucunda, ayak barı olarak adlandırılan ayarlanabilir bir çubuk vardır. Bir uygulayıcı arabayı hareket ettirdikçe Bu bar el veya ayak tarafından kullanılabilir. Ayrıca REFORMER, çerçevenin üst ucuna tutturulmuş, Makara sistemine bağlı uzun kayışlara sahiptir. Bu kayışlar taşıyıcıyı hareket ettirmek için bacaklar veya kollar ile çekilebilirler. Vücudun ağırlığı ve yayların direnci, taşıyıcının hareket etmesini zorlaştırır. Reformer parçaları, farklı vücut boyutları ve farklı beceri seviyeleri için ayarlanabilir.

Kasların mukavemetini, esnekliğini ve dengesini geliştirmek için üzerinde çok çeşitli hareketler yapılabilir. Bu hareketlerin çoğu, yaylar tarafından bir egzersiz sırasında taşıyıcıyı itmek, çekmek veya sabit tutmakla ilgilidir.

Reformer’ın en iyi özelliklerinde biri, çok yönlülüğüdür. Egzersizler sırasında, uzanarak, oturarak, ayakta durarak, kayışları çekerek, ayak Bbarına basarak ve ek ekipmanlarla, baş aşağıya ve yanlara her türlü varyasyon yapmak mümkündür. Başka bir ifadeyle, -nispeten şık- bir ekipman parçasıyla, vücudun birçok parçası ve dinamiği birçok farklı şekilde çalıştıralabilir.

İleri seviye uygulamalar yapılabildiği gibi yeni başlayanlar için de birçok hareket serisi mevcuttur.

Reformer, genel güç, esneklik, koordinasyon ve denge dahil olmak üzere Pilates'in tüm faydalarını sunar. Bu özellikler daha iyi duruş, zarif ve verimli hareket imkanı sağlarken; çoğu sırt ağrısı olmak üzere, oluşan bir çok fiziksel dengesizliklerin getirdiği ağrıdan kurtulma gibi günlük yaşam iyileştirmelerine yol açar.

Pilates hareketlerinde, MERKEZ kasların gücünü oluşturmak için çekirdek (CORE) kas grubuna ihtiyaç vardır. Düz karın kasları, güçlü sırtlar, tonlu kalçalar ve sıkı bacaklar ancak güçlü bir core varsa mümkündür. Diğer ekipmanlar ve Pilates mat egzersizleri de buna hizmet eder ancak reformer benzersiz ve çok çeşitli egzersiz ortamı yaratır.

Reformer, harekete uyum sağlayacak kadar büyüktür, bu da güç kazanırken esnekliği arttırmak için harika bir imkan tanır. Kaslarınızı oluşturmak istediğiniz uzunluğa doğru götürür ve bunu sağlamak için vücudunuzu eğitir.

Yaylar, taşıyıcıların ve vücut ağırlığının direncine karşı bacakları veya kolları itmek ve çekmek için güçlü bir direnç yaratır. Güçlü kemikler oluşturmaya yardımcı olmak için yeterli direnç ve hareket çeşitliliği sunar. Pilates egzersizleri yoluyla büyük ve uzun kaslar elde etmenin anahtarlarından biri de eksantrik kas kasılmalarıdır. Reformer sayesinde, bir kas, bir kuvvete direnirken uzar.

Farklı direnç seviyelerinde ayarlanmış yaylar ile taşıyıcının kararsızlığı, core mukavemetini geliştirir ve daha iyi denge sağlayacak stabilite gücünü de artırır.

Örneğin, hareketler sırasında core bölgesinin sabit kalabilmesi, Pilates egzersizlerini zorlaştıran nedenlerdendir. Çünkü, daha fazla vücut ağırlığının uygulayıcı tarafından desteklenmesi gerektiği anlamına gelir. Vücut ve makine çekirdekten daha fazla kontrol edilmek zorundadır. Paradoksal olarak, yaylar daha hafif bir ortamda olduğunda, bazı alıştırmalar çekirdek için daha zorlayıcıdır çünkü hareketi kontrol etmek ve dengelemek için daha fazla çalışmak zorundadır. Çekirdek ne kadar güçlü olursa, denge, duruş ve genel olarak iyi olma hali o kadar iyi olur.

Pilates reformeri öğrenmenin en iyi yolu, deneyimlemeniz ve sürdürebilmenizdir.

Aşağıdaki formu kullanarak, reformer kullanmayı deneyebilir ve bedeninizi yeniden keşfedebilirsiniz.
TANITIMDERSI

Tamamen ücretsiz ve karsiliksiz bu pilates tanitim dersi için Formu doldurup gönderin, biz sizi arayalim, randevu verelim.

PILATES FOR YOU        
Mudanya yolu, Üründül Plaza Kat:4 - Geçit/BURSA.

0 224 244 80 88