Sayfanda Paylaş...


NEDEN ÖZEL PİLATES DERSİ ALMALIYIM?

- Öncelikle tam verim sağlamak için hedef ve beklentilerinize uygun size özel bir çerçevede hazırlanmış programla çalışmalısınız.
- Temel pilates prensiplerini en iyi öğrenebileceğiniz ortamı sunar.
- Çalışmanızı televizyon ya da dvd’den takip etmek yerine bilgisine ve tecrübesine güvendiğiniz bir eğitmen tarafından yönlendirilirsiniz.
- Özel pilates dersi ile kişisel eksikliklerinizi tespit edip, özel olarak hazırlanmış antrenmanlarla, performansınızı en üst düzeye çıkartırsınız.
- Eğitmeniniz egzersiz planlarken ve uygularken geniş ve yeterli hareket dağarcığını kullanarak, sizin yeni deneyimler kazanmanızı sağlar.
- Sizi olası yaralanmalardan korur, güvenli egzersiz ortamı sunar.
- Hareketleri uygularken doğru ve yerinde “feedback” alarak, hareketleri doğru yapar ve tekniğinizi geliştirirsiniz.
- Egzersiz sırasında aklınıza takılan sorulara anında cevap almanızı sağlar.
- Egzersiz programınızı monotonluktan kurtarıp eğlenceli hale getirir.
- Özel pilates dersi egzersizlerinizin etkinliğini arttırır.

Eğitmeninizin sizinle buluştuğu günün o saatini, sizi kişisel hedeflerinize ulaştırmak için planlaması ve en verimli antrenmanı size uygulatmasıdır.
Egzersiz planınızın her aşamasında ve anında yanınızda olması, gerekli düzeltme ve değişiklikleri o an yapması açısından oldukça önemlidir.
Çünkü hepimiz her gün değişen enerjilere psikolojiye ve motivasyona sahibizdir. Bu noktada eğitmeniniz sizi her an değerlendirip, analiz edip o günkü çalışmanızı modifiye eder. Eğitmeniniz her an sizinledir. Hareketleri en doğru şekilde yapmanızı sağlar. Enerjisi ve konsantrasyonu tamamen sizdedir.
Özel dersin en önemli özelliklerinden birisi planlanması ve uygulanması zor olan pilates derslerini, doğru ve güvenli yapabilme olanağı sunmasıdır. Bilindiği gibi pilates bütün vücudunuzu kuvvetlendirmeyi hedefler ancak asıl önemsenen bölge omurgadır. Bu durum pilates derslerinin daha hassasiyetle ve işini bilen eğitmenlerle yapılmasını önemli kılar.
Grup pilates derslerinin en büyük handikabı sınıfların kalabalık ve heterojen olmasıdır. Bir sınıftaki tüm katılımcıların fiziksel özelliklerinin, hedeflerinin ve pilates deneyimlerinin eşit olması beklenemez. Grup ders eğitmeni sınıfın geneline yönelik bir ders verir, spesifik durumlar için hareketlerin alternatiflerini gösterir, en iyi ihtimalle durumunu bildiği öğrencilerine önleyici uyarılarda bulunur. Ancak bu tüm grubun dersten en üst düzeyde faydalanması için yeterli değildir. Eğitmenin herkesle aynı anda ilgilenemeyebilir. Bu durumda ders kimine tam anlamıyla yararlı olurken kimileri çok zorlandığını kimileriyse hafif geldiğini hissedebilir. Bu durum bizi özel ders alma nedenlerine götürür.

Pilates yaparken bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken prensipler vardır. Bunlar;
Konsantrasyon: Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak, bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekmektedir.
Kontrol: Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
Merkezleme: Pilates Metodu’nda, doğu hareket sanatlarında olduğu gibi merkez (powerhouse); göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilitesini ve esnemeyi, uzamayı sağlar.
Akıcı hareket: Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
Kesinlik: Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.
Nefes: Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, tamamen boşalttığımız nefesimiz kanımızı temizlemiş olur.
Grup ve eğitmen derslerde ilerlemiş olabilir. Sezon içinde başladığınız grup dersleri bu rutinleri size veremeyebilir ve dolayısıyla hareketleri yanlış yapar fayda sağlayamazsınız.
TANITIMDERSI

Tamamen ücretsiz ve karsiliksiz bu pilates tanitim dersi için Formu doldurup gönderin, biz sizi arayalim, randevu verelim.

PILATES FOR YOU        
Mudanya yolu, Üründül Plaza Kat:4 - Geçit/BURSA.

0 224 244 80 88