Sayfanda Paylaş...


GYROTONIC®

GYROTONIC® ve GYROKİNESİS® egzersiz sekansları, ritmik tekrarlara karşılık gelen solunum paternleri ile birlikte kesintisiz olarak akan spiral ve dairesel hareketlerden oluşur. Her hareket, eklemlerin, sarsılmadan veya sıkıştırılmadan doğal hareket aralığının içinden geçmesine izin vererek, diğerine akar. Bu özenle hazırlanmış diziler, denge, çeviklik, güç ve esneklik yaratır.

Profesyonel dansçı olan Juliu Horvath, dans kariyeri boyunca birçok yaralanma geçirmiş ve kendini iyileştirme, gücünü ve çevikliğini yeniden kazanmak için GYROTONIC® ve GYROKİNESİS® Yöntemleri olarak bilinen metotları geliştirmeye başlamıştır.

Yöntem, hareket mekaniğine benzersiz ve bütünsel bir yaklaşımdır. Düzenli bir GYROTONIC® uygulamasının bazı faydaları arasında daha sağlıklı, daha esnek bir omurga, artan hareket aralığı, daha büyük eklem stabilitesi, geliştirilmiş çeviklik ve atletik performans ve derin bir iç kuvvet bulunur. Deneyimli GYROTONIC® eğitmenleri, yaralanmalardan kurtulan yaşlı hastalardan, yüksek vasıflı profesyonel sporculara kadar her yaştan ve yetenekteki kişilerin yararlanacağı şekilde uyarlanmış, kişiselleştirilmiş oturumlar sunar.

Juliu, GYROTONIC® ve GYROKİNESİS® Yöntemleri için programlar oluşturmaya devam etmektedir. Yeni GYROTONIC® ekipmanlarını tasarlamaya ve mevcut ekipman tasarımlarını geliştirmeye devam eden Juliu, uluslararası düzeyde öğretmen eğitimi kursları düzenlemektedir. Bu eğitimler sayesinde, dünyadaki GYROTONIC® ve GYROKİNESİS® eğitmenleri doğrudan kendisi ile çalışma fırsatı bulmaktadır.

GYROTONIC® Metodu kişiyi tümüyle ele alan, enerji yollarını açan, sinir sistemini harekete geçiren, hareket aralığını arttıran, kuvvet ve hareket etkinliğini geliştiren özgün ve eşsiz bir hareket metodudur. GYROTONIC® Metodu, nitelikli bir GYROTONIC® eğitmeni gözetiminde grup veya özel sınıflarda uygulanır.

İnsan vücudu, ahenkli bir sistem olarak, spiral hareket yollarını takip ederek, bir hareketten diğerine sorunsuz ve verimli geçiş yapmak üzere tasarlanmıştır. GYROTONIC® Metodu yaratıcısı Juliu, bu doğal hareket kalıpları içerisinde kalarak, özel bir sistem dizisi olan GYROTONIC® ekipmanı tasarlamıştır, Ayarlanabilen özellikleriyle, her bireye, vücut, yükseklik, kol / bacak uzunluğu, hareket aralığı gibi faktörlere göre özgün çalışma imkanı sunar.

GYROTONIC® ve PİLATES
Pilatese göre, hareket temellerinde kullnılan nefes tek türdür. Pilates takipçileri ilk kez GYROTONIC® sistemini deneyimlediklerinde genellikle her bir hareket modeline özgü olan farklı nefes tekniklerini uygulamakta ustalaşmayı zor bulurlar. Gyrotonic prensiplerini anlamak için en az beş ila 10 seans gerekir.

Gyrotonic metodundan en iyi şekilde yararlanıp, vücudunuzla bağlanarak nefes alma hakkını elde etmek çok önemlidir. Bu da dışarıdaki yaşamın kapanması ve terk edilmesi anlamına gelir. Özellikle yeni beden becerilerine odaklanmak ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, bu aktif dinlenme halini oluşturmak zor olabilir.

GYROTONIC®, alıştırma şekline özgün olarak, hareket çeşitliliği bakımından üç boyutludur. Doğrusal hareketlerde çalışan bireyler, genellikle bu şekilde vücutlarında ne kadar az kontrole sahip olduklarına şaşırırlar. Bu nedenle, faydaları görmek için seanslarınızDa tutarlı olmanız ve haftada en az iki kez tercih etmelisiniz.

GYROTONIC®, bütün bir sistemidir: eklemlerinizin harekete açıklığını arttırır, vücuttaki enerji akışını geliştirir, akupunktur noktalarını uyarır, dayanıklılık ve güç yaratarak sağlığınızı geliştirir.
TANITIMDERSI

Tamamen ücretsiz ve karsiliksiz bu pilates tanitim dersi için Formu doldurup gönderin, biz sizi arayalim, randevu verelim.

PILATES FOR YOU        
Mudanya yolu, Üründül Plaza Kat:4 - Geçit/BURSA.

0 224 244 80 88