Sayfanda Paylaş...


PİLATES GRUP DERSLERİ

Herkesin güvenle yapabileceği en iyi egzersiz metodu olan pilatesi; birebir özel ders şeklinde yapabileceğiniz gibi bir gruba dahil olarakda yapabilirsiniz. Uyumlu hissettiğiniz bir gruba dahil olmak sizi egzersiz yapmaya motive edecektir. Hep birlikte yapıldığında enerjik ve eğlenceli geçecek olan grup dersi, katılan kişiler açısından teşvik niteliği taşıyacak ve antrenmana devamlılığınızı arttıracaktır.

Grubun enerjisini konsantrasyonunu ve motivasyonunu yüksek tutmak doğru eğitmenler sayesinde mümkündür. Herkesin dersten eşit şekilde faydalanmasını sağlamak eğitmenin en temel görevidir. Kişiler arasındaki farklılıkları bilip daha da önemlisi sağlık sorunlarını öceden belirleyip ders esnasında gerekli uyarı ve düzeltmeleri yaparak var olan sorunları büyütmeden dersi en etkili şekilde vermelidir. Güvendiğiniz donanımlı bir eğitmenle ders yaparken size sadece eğlenmek kalmalıdır.

Özel dersin en önemli özelliklerinden birisi planlanması ve uygulanması zor olan pilates derslerini, doğru ve güvenli yapabilme olanağı sunmasıdır. Bilindiği gibi pilates bütün vücudunuzu kuvvetlendirmeyi hedefler ancak asıl önemsenen bölge omurgadır. Bu durum pilates derslerinin daha hassasiyetle ve işini bilen eğitmenlerle yapılmasını önemli kılar.

Grup pilates derslerinin en büyük handikabı sınıfların kalabalık ve heterojen olmasıdır. Bir sınıftaki tüm katılımcıların fiziksel özelliklerinin, hedeflerinin ve pilates deneyimlerinin eşit olması beklenemez. Grup ders eğitmeni sınıfın geneline yönelik bir ders verir, spesifik durumlar için hareketlerin alternatiflerini gösterir, en iyi ihtimalle durumunu bildiği öğrencilerine önleyici uyarılarda bulunur. Ancak bu tüm grubun dersten en üst düzeyde faydalanması için yeterli değildir. Eğitmenin herkesle aynı anda ilgilenemeyebilir. Bu durumda ders kimine tam anlamıyla yararlı olurken kimileri çok zorlandığını kimileriyse hafif geldiğini hissedebilir. Bu durum bizi özel ders alma nedenlerine götürür.

Hiçbir yardımcı ekipmana gerek olmadan mat üzerinde kendi vücut ağırlığınızı kullanarak pilates yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra egzersizleri kolaylaştırmak ya da daha etkili yapabilmek adına geliştirilmiş bazı mat aparatları bulunur. Bunlar Pilates yaparken çeşitliliği artırmak ve hareketleri zenginleştirmek için kullanılır.

Teknik anlamda ise 8 10 kişiden fazla olmadığı taktirde bir pilates dersi çok daha kaliteli olacaktır. Eğitmeniniz ve sizin takip etmeniz gereken duruş ve hizalanmayla ilgili odak noktalar, doğru nefes kullanımı, kişisel farklılıklara göre modifikasyonlar bulunur. Sayı arttıkça eğitmenin pilatesi pilates yapan bu prensipler noktasında herkese yetişmesi mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla eğlenceli bir etkinlik için değilse yapacağınız, antrenmanlarınızı küçük bir grupla yapmaya özen gösterin.

Daha önce pilates yapmadıysanız ve bir süredir devam eden bir gruba dahil olmak istiyorsanız eğitmenlerinizden pilates pirensiplerini 20 30 dakikalık bir demo dersle size açıklamalarını talep edebilirsiniz. Bu gruba daha hızlı uyum sağlamanızı ve kısa sürede verim almanızı sağlayacaktır. Hatta öncesinde birkaç tane özel ders işinizi çok kolaylaştırır.

Zihin beden bütünlüğünüzü sağlamak yolunda hepinize başarılar ve iyi eğlenceler diliyoruz.
TANITIMDERSI

Tamamen ücretsiz ve karsiliksiz bu pilates tanitim dersi için Formu doldurup gönderin, biz sizi arayalim, randevu verelim.

PILATES FOR YOU        
Mudanya yolu, Üründül Plaza Kat:4 - Geçit/BURSA.

0 224 244 80 88